«Школа Героїв Славного міста над Дністром». День 2
Реалізація проекту ««Школа Героїв Славного міста над Дністром». Обмін освітніми просторами педагогічних колективів опорних навчальних закладів Львівської та Луганської областей» у рамках програми «Змінимо країну разом».
ДЕНЬ 2.
Програма 25 жовтня в рамках проекту освітніх обмінів була надзвичайно насиченою. Робочий ранок четверга освітянам з Кремінної Луганської області запропонували розпочати відвідинами першокласників, які навчаються уже за програмою «Нової української школи». Тут учитель початкових класів Цапович-Попіль Л.М. докладно ознайомила з освітньою програмою, педагогічними прийомами, які використовуються на уроці та навиками застосування інклюзивної освіти у своєму класі.
Захоплююче пройшов майстер-клас «Використання бойківських інструментів на уроках музичного мистецтва. Інструментальне музикування» під керівництвом Копач Н.Р. До уваги колег зі сходу Надія Романівна представила різновиди сопілки, екзотичні маракаси, кастаньєти, ксилофон, свистачки, деркач, дримба і навіть різнокольорові веселкові дзвіночки, кожен з яких вигравав ноту з музичної гами. Учні ж показали справжню професійність у використанні запропонованих інструментів. Подивом для колег з Кремінної стало те, що Надія Романівна активно займається навчанням своїх учнів гри на сопілці, розвиваючи інструментальне виконавство вихованців. І варто відмітити, що діти віддячують їй любов’ю і непідробним захопленням шкільним предметом.
Душевно та поетично пройшла креативна ватра вчителя української мови та літератури ОЗНЗ Вовчко О.В.. Оксана Володимирівна поділилась своїми педагогічними надбаннями, запрезентувала досягнення своїх учнів – переможців численних літературних конкурсів та олімпіад, зачитавши прозові та поетичні рядки, написані вихованцями, ознайомила з авторськими педагогічними програмами, які використовує на уроках та літературних гуртках.
Професійно та фахово презентувала психолог Синянська О.В. простір психологічного розвантаження «Формування позитивного іміджу педагога», де ознайомила з методиками протистояння професійному вигорянню та можливістю психологічного розвантаження після напружених педагогічних буднів.
До уваги колег зі сходу запропонували також флешмоб за участю учнів школи, виставку «Орігамі» та «Гердани», відвідини шкільного музею Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника, де батько Героя ознайомив освітян з фактами з життя сина.
Опісля, педагоги взяли участь у творчій лабораторії «Плекаймо в дитині і розум, і тіло», відвідавши одну з найстаріших святинь Західної України, духовний центр Старосамбірщини, – Лаврівський монастир Святого Онуфрія.