Метою створення розділу «Мінна безпека» є інформування учасників освітнього процесу щодо правил поведінки з вибухонебезпечними предметами; попередження нещасних випадків, викликаних потраплянням людини на міну.
Після повномасштабного вторгнення Російської федерації в Україну 24 лютого 2022 року проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти.
Агресор спрямовує військові злочини навіть проти українських дітей – загарбники свідомо мінують іграшки та блискучі предмети, які приваблюють увагу.
У той час, як увесь цивілізований світ відмовляється від протипіхотних мін та забороняє їх використання, ворог збільшує масштаби їхнього застосування в Україні та навіть випробовує протипіхотні міни нового зразка, такі як ПОМ-3 («Медальйон») тощо.
У зв’язку з цим зростає актуальність проведення просвітницьких заходів з учнями різних вікових груп. Ці знання можуть врятувати не одне життя!!!
Відеоматеріали присвячені мінній безпеці під час освітнього процесу
Посібник для освітян:
як розповідати школярам про мінну безпеку
Опис
Проблема забруднення територій вибухонебезпечними предметами, з якою Україна стикнулася в 2014 році, вийшла на новий рівень загрози з початком повномасштабної війни в 2022 році. Згідно зі статистикою Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) станом на серпень 2022 року, понад третина територій України зараз потенційно забруднені боєприпасами та вибухонебезпечними предметами (ВНП). Розмінування та знешкодження таких предметів триватиме багато років.
Тепер вулиці, узбіччя, ліси, поля, річки, озера в тих місцях, де велися активні бойові дії, є потенційно небезпечними та щодня загрожують мешканцям міст і селищ України. Відтак дорослим та дітям потрібно знати правила мінної безпеки: вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети, відрізняти попереджувальні знаки, знати правила поведінки та, головне, слідувати їм.
Вчителі можуть бути для учнів джерелом зрозумілої та доступної інформації про те, як вберегти своє життя та життя своїх рідних та друзів від загроз вибухонебезпечних предметів.
Завдяки цьому посібнику вчитель:
- зрозуміє базові принципи мінної безпеки;
- отримає чіткі рекомендації щодо проведення уроків із мінної безпеки для школярів 1-4 класів, а також 5-11 класів;
- дізнається, як пояснювати сенситивну інформацію дітям різного віку без шкоди їхньому психічному здоров’ю.
Файли для завантаження
Посібник для освітян: як розповідати школярам про мінну безпеку (PDF, 25 МБ)
УРОКИ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ
З нагоди Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги із протимінної діяльності ЮНІСЕФ спільно із ДСНС за підтримки МОН підготували інтерактивні онлайн-уроки з мінної безпеки для школярів.
Діти дізнаються, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватися, які знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватися у разі виявлення міни чи боєприпасів.
Уроки тривалістю 15 хвилин містять завдання, мультфільми і відеоматеріали. Заняття створені для початкової, середньої та старшої школи.
Проект «Освітня програма
з протидії мінній небезпеці»
На Львівщині вчителі навчатимуть дітей мінної безпеки
30 січня 2023 року укладено меморандум про співпрацю між департаментом освіти і науки Львівської ОВА та Благодійною організацією «Українська освітня платформа».
Першим проєктом у рамках співпраці стане залучення педагогів області до проєкту «Освітня програма з протидії мінній небезпеці», який БО «Українська освітня платформа» реалізує у рамках СПІЛЬНО — програми Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для підтримки сімей з дітьми, які постраждали від війни.
За попередніми дослідженнями ДСНС в Україні вже заміновано приблизно 13% території, тому діти мають знати, які небезпеки можуть чекати на них. Співпраця з Українською освітньою платформою допоможе навчити школярів Львівщини убезпечити себе від мінних пристроїв.
У рамках проєкту «Освітня програма з протидії мінній небезпеці» разом з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) проводяться тренінги для педагогів, аби ті навчили своїх учнів правил поводження з вибухонебезпечними предметами
Ознайомитись із докладною інформацією та зареєструватись для участі в проєкті можна за покликанням.
«Мінна безпека не без пека»: посібник для дітей про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами
Лісовий Скарб - Не підходь до міни!
Увага! Вибухонебезпечні предмети!
Основи безпеки життєдіяльності. Вибухонебезпечні предмети.
Презентації
- Презентація ДСНС України «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами»
- Презентація ДСНС України «Дії в разі виявлення підозрілого предмета»
- Презентація до уроку з мінної безпеки для 5-11 класів
- Презентація до уроку з мінної безпеки для 1-4 класів
Відеоматеріали
- Серія мультиків “Пес Патрон”
- ДСНС показала міни, на які можна наштовхнутися в Україні
- МВС України «Як поводитись при виявленні невідомих предметів»
- Мінрегінтеграції розробило для школярів відео про мінну небезпеку «Не поспішай»
- Обережно Вибухонебезпечні предмети (рекомендації для батьків та дітей)
- Лісовий Скарб – Не підходь до міни! (EU Delegation Ukraine)
- Увага! Вибухонебезпечні предмети! (Дивосвіт)
- Мультфільми ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку:
- Всеукраїнський інтерактивний онлайн-урок із мінної безпеки для учнів 5-11 класів
- Всеукраїнський інтерактивний онлайн-урок із мінної безпеки для учнів 1-4 класів
- Мультфільм, який доступною мовою пояснює дітям основи захисту від потенційних загроз
- Соціальний ролик “Розмінування”
- Інтерактивний урок із мінної безпеки для молодшої школи
- Відео про міну, яку встановлюють на розтяжку
- Урок з мінної безпеки