ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА РОЗПОВІЛА ВАМ ПРО НАСИЛЬСТВО НАД НЕЮ, І ЯКИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ НАВЧИТИ
ЩОРІЧНО В УКРАЇНІ З 25 ЛИСТОПАДА ПО 10 ГРУДНЯ ПРОВОДИТЬСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»
Основними завданнями акції є привернення уваги громадськості до проблеми подолання домашнього насильства; активізації руху громадських організацій та державних органів щодо попередження будь-якого насильства; сприяння утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві.
Національною соціальною сервісною службою України створено відеоролик «Ми проти насильства».
Посилання на відеоролик:
https://nssu.gov.ua/domashnye-
Рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі
БУЛІНГ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ПО ДОПОМОГУ?
Створюємо безпечне освітнє середовище
Концепція Нової української школи, яка втілює в собі ідеї та принципи Конвенції про права дитини, передбачає створення безпечного і дружнього до дитини освітнього середовища.
Система освіти має забезпечити формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками, створити атмосферу безпеки в дитячому та молодіжному колективі, забезпечити процес конструктивної комунікації учнівської молоді з оточенням.
Саме тому актуальним завданням у процесі професійного зростання і розвитку педагогів є формування спеціальних компетенцій з питань захисту прав дитини та протидії негативним явищам в освітньому середовищі. Рекомендуємо керівним та педагогічним працівникам освітніх закладів, практичним психологам, а також усім, хто цікавиться проблемами створення безпечного освітнього середовища, навчально-методичний посібник
ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ПРОЯВАМ НАСИЛЬСТВА: ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
Видання підготовлене в рамках проєкту «Створення механізму протидії булінгу та насильству у закладах освіти», який здійснюється ГО «Ла Страда-Україна» та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Навчально-методичну розробку присвячено висвітленню сутності та профілактики насильства в освітньому середовищі, методів його дослідження та умов створення безпечного освітнього простору
«Попередження насильства в закладах освіти»
Методичний посібник адресовано адміністрації, вчителям, психологам, соціальним педагогам закладів загальної середньої освіти.
У посібнику представлено міжнародно визнані підходи до попередження насильства та цькування у закладах освіти, рекомендації щодо управлінських та просвітницьких заходів для створення безпечного і вільного від насильства освітнього простору.
За допомогою представлених рекомендацій заклади освіти зможуть розробляти власну стратегію попередження та протидії насильству, реагувати на випадки насильства та надавати допомогу тим, хто зазнав, вчинив або став свідком насильства.
Посібник розроблено й видано за підтримки Інституту ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті.