Кому підходять цифрові професії
У цифрових професіях знайти себе може людина з будь-яким розумом. Все тому, що вибір напрямків більш ніж широкий. Вважаєте, що ви чудовий організатор? Спробуйте себе у продакт-або проджект-менеджменті. Для творчих людей — пряма дорога в дизайн, а для тих, хто любить структурно мислити, — програмування та аналіз даних. Якщо ви не можете чітко визначитися із профілем, зверніть увагу на інтернет-маркетинг. Тут є місце і креативу, і скрупульозної оцінки показників ефективності.
Плюси цифрових професій
Затребуваність
Опанувавши діджитал-професію від https://goit.global, ви завжди знайдете роботу. Програмісти, дизайнери, маркетологи, фахівці з розвитку продуктів та проектів потрібні всім — при цьому не має значення, в якій точці світу вони знаходяться. Виконувати свої обов’язки можна та віддалено.
Можливість вибрати напрямок до душі
Digital-профессии включають і творчі спеціальності, і аналітичні, і потребують вміння комунікувати. Тому знайти цифрову справу до душі не складе труднощів.
Віддалена робота
Один із найважливіших бонусів – можливість вести справи з будь-якого місця, де є інтернет. Навіть зрідка приїжджати в офіс на наради немає потреби, достатньо регулярних онлайн-конференцій з командою. У цьому особлива краса діджитал-сфери.
Вхід у професію у будь-якому віці
У цифровій професії немає вікових рамок. Освоїти програмування або інтернет-маркетинг можна і в 18, і в 45, і пізніше: достатньо пройти відповідне навчання та розвиватися у вибраному напрямку.
Високий прибуток
Зарплати діджитал-фахівців безпосередньо залежать від навичок та компетенцій, а в деяких професіях компанії виплачують відсоток за успішно завершений проект. Тому стелі немає: підвищуйте кваліфікацію та збільшуйте дохід.
Постійний розвиток
Інформаційний світ не стоїть на місці: освоювати нові сервіси, програми та стратегії доведеться постійно. Безперервне навчання – практичне і на курсах – формує нові нейронні зв’язки в мозку та зберігає динамічність мислення.
Мінуси цифрових професій
Великі обсяги інформації
Кожному спеціалісту, який працює в діджитал-сфері, доводиться мати справу з великою кількістю даних. Безумовно, це може провокувати втому та деяку «замиленість» погляду.
Ненормований робочий день
З вільним графіком роботи та домашнім офісом іноді втрачається межа між професійним та особистим. Можна знайти баланс за допомогою чіткого поділу зон у квартирі.
Нестабільність
Це стосується лише тих випадків, коли ви вибираєте фріланс. З проектною роботою та роботою на себе складно прогнозувати свій дохід, проте й фінансової стелі при цьому немає.
Курси "Цифрові професії"
Освітні серіали
На порталі «Дія.Цифрова освіта.» для школярів закладів освіти створено ряд курсів, зокрема:
“Освітній курс: Підприємництво для школярів”
Міністерство цифрової трансформації України у партнерстві з Київстар та студією онлайн-освіти EdEra створили освітній серіал «Підприємництво для школярів». Серіал відповість на найбільш хвилюючі кожного початківця запитання. Разом із експертами-власниками бізнесу, глядачі серіалу пройдуть усі потрібні кроки для створення власної справи та переконаються, що бізнес — не обов’язково справа дорослих. Курс розрахований на 6 модулів і 36 уроків.
“Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту”
Теми уроків фізкультури охоплюють присідання та випади, планку, віджимання, біг на одному місці, йогу, стрибки, прес, набивання м’яча та багато іншого. А ще ви дізнаєтесь, як смартфон може стати міні-тренером.
Штучний інтелект (ШІ) вже давно захопив уяву письменників та журналістів. Втім, мало хто насправді розуміє, на що здатні технології та чого нам варто від них очікувати. Алгоритми допомагають нам вирішувати задачі, які раніше неможливо було вирішити, а також роблять наше життя більш зручним та комфортним.
З курсу ви дізнаєтесь, що таке насправді штучний інтелект, яку користь він приносить, які ризики пов’язані з використанням технологій та як такі технології використовують українські та міжнародні компанії.
Нові цифрові професії
Міністерство цифрової трансформації України підготувало освітній серіал для школярів і молоді про нові цифрові професії: діджитал-маркетолог, SMM-спеціаліст, Front-end- та Back-end-розробник, QA (тестувальник програмного забезпечення), UI/UX-дизайнер, бізнес-аналітик, сybersecurity engineer, devOps engineer, product manager.
Це 9 серій тривалістю 6-11 хвилин. Освітній серіал доступний у безкоштовному доступі на порталі Дія.Цифрова освіта.
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголосила, що цей серіал буде актуальним для школярів, які вже починають замислюватися про майбутню кар’єру і вибір предметів для складання ЗНО, а також для студентів, які перебувають у пошуку посади, що якнайкраще реалізує їхні академічні надбання.
«Важливо, щоб школярі вибирали те, що їм справді до душі — керуючись не соціальними стереотипами чи традиціями, а йдучи за власним покликанням. Новий серіал допоможе дізнатись про сучасні популярні професії, які мають попит на ринку праці», — заявив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.
Курс розроблено Мінцифи за підтримки швейцарсько-української Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що впроваджується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.