ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Дата: 8 лютого о 23:58, Оновлено 10 лютого о 20:54

Цивільний захист в закладі освіти

Цивільний захист – це навички, які варто освоїти цивільному населенню для власного захисту у надзвичайних ситуаціях. Під час війни особливо важливо знати порядок дій в екстремальних умовах, опанувати самооборону, домедичну допомогу та мінну безпеку.

Робота з цивільного захисту в закладі освіти організувана відповідно до Плану основ­них заходів цивільного захисту Міністерства освіти й науки України,  наказів департаменту освіти й науки Львівської обласної військової адміністрації, органів управління освітою територіальних громад області, рішень місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій:

1) на підставі законодавчих та нормативних актів у сфері цивільного захисту розробляються документи з питань цивільного захисту для закладу освіти, для практичної реалізації всіх завдань створюються комісії, покликані допомогти керівникові при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій  техногенного та природного характеру. На забезпечення виконання завдань ЦЗ спрямована діяльність двох комісій: з питань надзвичайних ситуацій та з питань евакуації;

2)налагоджена система управління, оповіщення та зв’язку, учасники освітнього процесу забезпечені засобами захисту, організоване матеріально-технічне забезпечення з цивільного захисту, протипожежне забезпечення закладу освіти;

3) з метою забезпечення стійкого функціонування об’єктів освіти в умовах воєнного стану, створення безпечного освітнього середовища та збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу здійснюються заходи щодо приведення фонду захисних споруд цивільного захисту закладів освіти у готовність до використання за призначенням:

– приведення у готовність існуючих захисних споруд цивільного захисту згідно з нормами Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту;

– створення та поповнення фонду захисних споруд цивільного захисту шляхом обстеження, облаштування та взяття на облік підземних та наземних будівель і споруд закладів освіти для використання їх як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів.

Засновник закладу освіти сприяє організації та проведенню комплексу заходів, щоб привести захисні споруди у готовність до використання за призначенням, забезпечити фінансування заходів щодо відновлення функціонування та  утримання захисних споруд цивільного захисту, залучення для цих потреб усіх незаборонених законодавством джерел фінансування;

4) керівник закладу освіти організовує проведення навчання з питань цивільного захисту з учасниками освітнього процесу, практичні тренування з безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу (не рідше одного разу на пів року, а в установах сезонного типу – на початку кожної зміни). В закладі проводиться  День цивільного захисту й Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.